Описано 5 прости факта за отглеждането на грозде

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Автор: Юлиана Стоичкова Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството.

Кулинарното изложение “Мистичната вяра в хляба” открива Празниците в Долината на тракийските...

Примерите и информацията в тази статия или секция се ограничават само до България, а не представят общовалидното световно понятие.

С обработката на почвата трябва да подобрим физичните свойства на почвения слой, за да оптимизираме водния, въздушния и хранителен режим.

При много слаб растеж на лозите за една година не трябва да се оставят никакви гроздове. Появилите се реся се премахват още през пролетта. За да се облекчи формирането, прилага се частична резитба. При това не трябва да се забравя, че възстановяването на лозите само с помощта на резитбата е невъзможно. Едновременно с това трябва да се прилагат всички необходими агротехнически мероприятия и на първо място добра обработка на почвата и торене.

Много важно е, когато работим по присаждане на лозите, да правим гладки отрези с остри инструменти.

При удължаване, издигане и повреда на рамо или кордон, се извършва скъсяване, снижаване и подмяна чрез подходящо развит и разположен летораст, вкл.

При продължително засушаване, когато няма лозя плевели, обработките се преустановяват. За този вид обработки се използват култиватори с двустранни стреловидни лемежи (фиг.

е. обръщането на почвения пласт, като се осигурява надеждна защита на почвата от водна и ветрова ерозия и се постига равнинност на междуредията в напречна посока, необходима за следващите механизирани операции и процеси и особено при използването на гроздокомбайните.

Отглеждането на специални гроздови сортове е скъпа и трудоемка задача. Лозята търпят неколкократни годишни обработки, за да се гарантира събирането на добра реколта. И докато в миналото лозарите са отглеждали гроздето върху самоделни конструкции, то днес в големите лозови масиви се използват телени конструкции, свързани чрез железобетонни или друг вид лозарски колове.

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

Те могат да обработват и по-дълбоко, и по-плитко, и освен култивиране, с тях се прави още разрохкване, дисковане, брануване.

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Описано 5 прости факта за отглеждането на грозде”

Leave a Reply

Gravatar